Wynajem busa – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią?

6 czerwca 2017

Masz w planach wynajem busa na wakacje, koncert lub do jeszcze innego celu? To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli mowa o przewozie większej liczby osób. Pamiętaj jednak, by podczas wyboru wypożyczalni busów zwrócić uwagę na kilka kwestii. O czym mowa?

Stan techniczny pojazdu

Nie decyduj się na wynajem busa bez samodzielnego skontrolowania jego stanu technicznego – nawet jeśli wypożyczalnia zapewnia o tym, że pojazd jest bez skazy. Z opisu na stronie internetowej może wynikać, że firma dysponuje dobrym samochodem, a na miejscu z kolei okaże się, że jest to wątpliwej jakości pojazd, który będzie mieć kłopot z dojechaniem do miejsca przeznaczenia. Jeśli masz problem z samodzielnym sprawdzeniem stanu busa, wezwij do tego celu policję. Po zgłoszeniu funkcjonariuszom chęci sprawdzenia busa, stawią się w wyznaczone miejsce i w kilkanaście minut skontrolują pojazd.

Jaka jest na to rada? Wynajmij busa o najmniejszej awaryjności, co najwyżej kilkuletniego. Ta wygoda jazdy przyda się zwłaszcza, gdy zamierzasz nim wyruszyć na wakacje. Aby dodatkowo ją zwiększyć, pamiętaj o tym, by postawić na busa z działającą klimatyzacją.

Renoma wypożyczalni busów i aktywność na rynku

Lepiej dmuchać na zimne i skorzystać z usług wypożyczalni, która działa na rynku już od wielu lat i cieszy się dobrą opinią. W ten sposób zwiększasz prawdopodobieństwo udanej współpracy i tego, że trafią Ci się profesjonaliści, a nie amatorzy. Aby znaleźć dobrą wypożyczalnię, warto w tym celu przeszukać dokładnie Internet.

Ubezpieczenie

Przed wynajęciem busa dowiedz się też, czy będziesz zmuszony ponosić koszty w przypadku wystąpienia jakiejś szkody. Najlepiej by było, gdyby w cenie najmu było zawarte ubezpieczenie na wypadek kradzieży samochodu. Bus powinien być też ubezpieczony w ramach polisy OC, AC oraz Assistance.

Cena

Ile kosztuje wynajem busa w Katowicach? Cena zależna jest m.in. od:

  • modelu wypożyczanego samochodu,
  • liczby przejechanych kilometrów (przebiegu),
  • kosztów zużytego paliwa.

Zrób research i wybierz wypożyczalnię busów dostosowaną do swoich potrzeb oraz możliwości.