Kiedy warto podróżować busem?

25 stycznia 2019

Podróżowanie stało się w ostatnich latach elementem życia zawodowego oraz prywatnego. Obowiązki służbowe wymagają od nas bliższych i dalszych wyjazdów, krajowych, jak i zagranicznych. Udana podróż wymaga odpowiedniej organizacji. Jednym z jej elementów jest wybór środka transportu, który zależy od wielu czynników.

Czynniki, którymi warto się kierować przy wyborze transportu

Każdy z nas ma inne oczekiwania dotyczące transportu. Przed podróżą warto zwrócić uwagę na kluczowe czynniki. Pierwszym z nich jest cel podróży, który pomoże zaplanować najbardziej ekonomiczny i najwygodniejszy transport oraz pozwoli uniknąć przesiadek. Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie odległości. Zazwyczaj okazuje się, że im dalej znajduje się nasz cel podróży, tym będzie ona dłuższa i droższa. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie transport lotniczy, ale…

Tylko wtedy kiedy podróżujesz sam. Gdy planujemy wyjazd w większym gronie (rodzina, wyjazd pracowniczy itp.) wspomniany wyżej lot samolotem, będzie najdroższą opcją. Z kolei podróż może okazać się bardzo męcząca. Dlatego w przypadku wyjazdów w większym gronie, warto spojrzeć na oferty wynajmu busa, np. z kierowcą. Będzie to atrakcyjna cenowo, a także wygodna dla wszystkich pasażerów propozycja. Bus bez problemu pomieści bagaże i wszystkich członków wyprawy.

Podróżowanie busem to oszczędność pieniędzy

Przy planowaniu podróży, dla większości osób liczy się budżet. Linie lotnicze często oferują tanie przeloty, jednak w wielu przypadkach trzeba zapłacić za dodatkowy bagaż. W takiej sytuacji większość klientów decyduje się na pociąg, autokar lub wycieczkę busem. Niestety wszystko ma swoje wady i zalety. Podróż koleją wiąże się często z brakiem miejsc siedzących i ograniczoną intymnością w przedziale. W przypadku autokaru droga może okazać się bardzo długa i męcząca. Ostatnia opcja, czyli podróżowanie busem, będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli:

  • Chcemy zaoszczędzić środki finansowe – busy są jedną z najtańszych opcji, szczególnie jeżeli planujemy podróż większą liczbą osób.
  • Posiadamy dużo bagażu i nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego objętością.
  • Zależy nam na elastycznej godzinie wyjazdu. Kwestie można ustalić indywidualnie z kierowcą.
  • Zależy Ci na czasie i nie możesz sobie pozwolić na przesiadki, odprawy lotnicze i kontrole na bramkach.
  • Lubisz podróżować w komfortowych warunkach.
  • Nie lubisz załatwiać szeregu formalności związanych z rezerwacją biletów lub zniżek.